• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, szczególnie w dużych miastach. Takie wieści są bardzo alarmujące. Ludzie, którzy przynajmniej czasem myślą przyszłościowo muszą potwierdzić, że taki problem nie powinien być banalizowany. Jeżeli każdy przeanalizował w jaki sposób może osobiście przyłożyć się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, to problem w zasadniczej mierze zostałby rozwiązany. Co powinno się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakim opałem ogrzewamy nasze domy?

Miał to zdecydowanie szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym można go zastąpić? Myślałeś o niesamowitych właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet wytwarzany jest z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu doskonale przydaje się do palenia w kominku lub celowo przystosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się kolejnych rejonów lasu, jedynie zużytkowuje się odpady. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Brykiet i pellet wyróżnia wysoka wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można kupić pellet i brykiet wytworzony z dowolnych gatunków drewna. Najlepszy jest opał wytworzony z wiórów drzewa dębowego.

Podsumowując przeanalizowane kwestie należy pamiętać o przyjaznym klimacie. Wówczas bez trudności przysposobimy materiał opałowy do obecnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.